3239-20-1-0500-005-1-TS
DigiKey Part Number
CN118L-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3239-20-1-0500-005-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG BLU 50'
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 21/0.0071" Blue 3000V 50.00' (15.24m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.088" (2.24mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.025" (0.63mm)
Packaging
Spool
Length
50.00' (15.24m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
3000V
Cable Type
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C