3239-18-1-0500-007-1-TS
DigiKey Part Number
CN105G-250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3239-18-1-0500-007-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 18AWG GRN 250'
Customer Reference
Detailed Description
18 AWG Hook-Up Wire 34/0.0071" Green 3000V 250.0' (76.2m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.098" (2.48mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.025" (0.63mm)
Packaging
Spool
Length
250.0' (76.2m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
3000V
Cable Type
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C