3132-24-1-0500-011-1-TS
DigiKey Part Number
CN119GY-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3132-24-1-0500-011-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG GRN/YEL 25'
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 11/34 Green, Yellow 300V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.057" (1.45mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
11/34
Ratings
UL Style 3132
Conductor Material
Features
High Temperature, Oil Resistant
Jacket (Insulation) Material
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Discontinued
This product is no longer carried by DigiKey.
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 24AWG 300V BLK 25'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 24AWG 300V GRN 25'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 24AWG 300V BLU 25'
In-Stock: 16
HOOK-UP STRND 24AWG 300V RED 25'
HOOK-UP STRND 24AWG 300V WHT 25'