3132-22-1-2000-001-1-TD
DigiKey Part Number
1175-2677-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3132-22-1-2000-001-1-TD
Description
HOOK-UP SOLID 22AWG BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire Solid Black 300V 2000.0' (609.6m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.059" (1.50mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Length
2000.0' (609.6m)
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
Solid
Ratings
UL Style 3132
Conductor Material
Features
High Temperature, Oil Resistant
Jacket (Insulation) Material
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 16,000 Feet
Check for Additional Incoming Stock
Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP SOLID 22AWG RED
In-Stock: 12000
HOOK-UP SOLID 22AWG WHITE
In-Stock: 8000
HOOK-UP SOLID 22AWG GREEN
Alternate Length
HOOK-UP SOLID 22AWG BLK 100'
HOOK-UP SOLID 22AWG 300V BLK 10'
In-Stock: 17
HOOK-UP SOLID 22AWG 300V BLK 5'
HOOK-UP SOLID 22AWG 300V BLK 25'
In-Stock: 13
HOOK-UP SOLID 22AWG 300V BLK 50'