3132-22-1-0500-006-1-TS
DigiKey Part Number
CN100N-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3132-22-1-0500-006-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG BRN 100'
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 17/0.0063" Brown 300V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.063" (1.60mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C