3132-22-1-0500-001-1-TS
DigiKey Part Number
CN100B-250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3132-22-1-0500-001-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG BLK 250'
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 22/0.0055" Black 300V 250.0' (76.2m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.063" (1.60mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Packaging
Spool
Length
250.0' (76.2m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
22/0.0055"
Ratings
UL Style 3132
Conductor Material
Features
High Temperature, Oil Resistant
Jacket (Insulation) Material
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Discontinued
This product is no longer carried by DigiKey.
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 22AWG WHT 250'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 22AWG YEL 250'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 22AWG RED 250'
HOOK-UP STRND 22AWG BLU 250'
In-Stock: 1
HOOK-UP STRND 22AWG GRN 250'
Alternate Length
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLK 50'
HOOK-UP STRND 22AWG BLK 100'
HOOK-UP STRND 22AWG BLK FOOT
In-Stock: 139
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLK 25'