21458-24-2-0500-0104-1-TS
DigiKey Part Number
CN200BR-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
21458-24-2-0500-0104-1-TS
Description
CABLE 2COND 24AWG BLK/RED 100'
Customer Reference
Detailed Description
2 Conductor Multi-Conductor Cable Black, Red 24 AWG 100.0' (30.5m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.114" (2.89mm)
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300 V
Wire Gauge
Operating Temperature
-10°C ~ 80°C
Conductor Strand
11/0.0063"
Jacket (Insulation) Thickness
0.0150" (0.381mm)