1672-24-1-0500-006-1-TS is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Alpha Wire
In Stock: 4
Datasheet
24 AWG Hook-Up Wire 11/0.0063" Brown 300V 500.0' (152.4m)
1672-24-1-0500-006-1-TS
DigiKey Part Number
CN344N-500-ND
1175-1672-24-1-0500-006-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1672-24-1-0500-006-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG BROWN
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.091" (2.31mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
11/0.0063"
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
In-Stock: 0 Feet
Check Lead Time
Request Stock Notification
Digi-Spool®, Continuous Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
Spool
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 24AWG BLACK
In-Stock: 3500
HOOK-UP STRND 24AWG WHITE
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 24AWG YELLOW
HOOK-UP STRND 24AWG RED
HOOK-UP STRND 24AWG BLUE
Alternate Length
HOOK-UP STRND 24AWG 300V BRN 25'
In-Stock: 4
HOOK-UP STRND 24AWG 300V BRN 50'