1672-20-1-0500-006-1-TS
DigiKey Part Number
CN364N-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1672-20-1-0500-006-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BRN 25'
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 21/0.0071" Brown 300V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.110" (2.79mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
21/0.0071"
Additional Resources
In-Stock: 20
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BLK 25'
In-Stock: 1
HOOK-UP STRND 20AWG 300V WHT 25'
In-Stock: 5
HOOK-UP STRND 20AWG 300V YEL 25'
In-Stock: 10
HOOK-UP STRND 20AWG 300V RED 25'
In-Stock: 1
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BLU 25'
In-Stock: 2
Alternate Length
HOOK-UP STRND 20AWG BROWN
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 20AWG BRN 100'
In-Stock: 5
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BRN 50'