1430-24-1-0500-002-1-TS
DigiKey Part Number
CN480W-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1430-24-1-0500-002-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG 300V WHT 25'
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 11/0.0063" White 300V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.055" (1.40mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
11/0.0063"
Additional Resources
In-Stock: 18
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
HOOK-UP STRND 24AWG 300V WHT 50'