1332-10-1-0100-002-1-TS
DigiKey Part Number
1175-1332-10-1-0100-002-1-TS-ND
1175-1332-10-1-0100-002-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-10-1-0100-002-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 10AWG WHT FEET
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 AWG Hook-Up Wire 41/0.0159" White 300V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.145" (3.68mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C