10982-20-1-2000-002-1-TD
DigiKey Part Number
1175-2667-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10982-20-1-2000-002-1-TD
Description
HOOK-UP SOLID 20AWG WHT 100'
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire Solid White 300V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.071" (1.80mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Length
100.0' (30.5m)
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 80°C
Alternate Color
HOOK-UP SOLID 20AWG GRN 100'
In-Stock: 27
HOOK-UP SOLID 20AWG RED 100'
In-Stock: 24
Alternate Length
HOOK-UP SOLID 20AWG WHITE
In-Stock: 4000
HOOK-UP SOLID 20AWG 300V WHT 5'
In-Stock: 0
HOOK-UP SOLID 20AWG 300V WHT 10'
In-Stock: 1
HOOK-UP SOLID 20AWG 300V WHT 25'
HOOK-UP SOLID 20AWG 300V WHT 50'