10368-26-1-0500-003-1-TS
DigiKey Part Number
CN401Y-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10368-26-1-0500-003-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 26AWG 300V YEL 50'
Customer Reference
Detailed Description
26 AWG Hook-Up Wire 7/0.0063" Yellow 300V 50.00' (15.24m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.041" (1.04mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.010" (0.25mm)
Length
50.00' (15.24m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Additional Resources
Discontinued
This product is no longer carried by DigiKey.
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 26AWG 300V BLK 50'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 26AWG 300V WHT 50'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 26AWG 300V RED 50'
In-Stock: 1
HOOK-UP STRND 26AWG 300V BLU 50'
In-Stock: 4
HOOK-UP STRND 26AWG 300V BRN 50'
In-Stock: 6
Alternate Length
HOOK-UP STRND 26AWG YELLOW
HOOK-UP STRND 26AWG 300V YEL 25'