10368-26-1-0500-002-1-TS
DigiKey Part Number
CN400W-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10368-26-1-0500-002-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 26AWG WHT 100'
Customer Reference
Detailed Description
26 AWG Hook-Up Wire 7/0.0063" White 300V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.041" (1.04mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.010" (0.25mm)
Packaging
Spool
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
7/0.0063"
Ratings
UL Style 10368
Conductor Material
Features
Oil Resistant
Jacket (Insulation) Material
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 3
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 26AWG BLK 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 26AWG YEL 100'
In-Stock: 2
HOOK-UP STRND 26AWG RED 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 26AWG BLU 100'
In-Stock: 4
HOOK-UP STRND 26AWG BRN 100'
In-Stock: 2
Alternate Length
HOOK-UP STRND 26AWG WHT FOOT
In-Stock: 438
HOOK-UP STRND 26AWG 300V WHT 50'
HOOK-UP STRND 26AWG 300V WHT 25'