CM315DL32768EZCT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 671
Datasheet
In Stock: 14,134
New at DigiKey
32.768 kHz ±10ppm Crystal 9pF 50 kOhms 2-SMD, No Lead
CM315DL32768EZCT
DigiKey Part Number
300-CM315DL32768EZCTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM315DL32768EZCT
Description
CM315DL32768EZCT
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 kOhms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Supplier Device Package
2-SMD (3.2x1.5)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance
9pF