HHXJ250GRA820MF61G | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HHXJ250GRA820MF61G |
Description | CAP ALUM HYBRID 82UF 20% 25V SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 82 µF 25 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 50mOhm 4000 Hrs @ 125°C |
Datasheet | Datasheet |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Manufacturer Chemi-Con | Ratings AEC-Q200 |
Series | Applications Automotive |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Features Anti-Vibration |
Part Status Active | Ripple Current @ Low Frequency 195 mA @ 120 Hz |
Type Hybrid | Ripple Current @ High Frequency 1.3 A @ 100 kHz |
Capacitance 82 µF | Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.240" (6.10mm) |
Voltage - Rated 25 V | Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm) |
ESR (Equivalent Series Resistance) 50mOhm | Mounting Type Surface Mount |
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 125°C | Package / Case Radial, Can - SMD |