RM1E23AA25
DigiKey Part Number
1864-1235-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RM1E23AA25
Description
SSR RELAY SPST-NO 25A 90-280V
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) Hockey Puck
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RM1E23AA25 Models
Category
Voltage - Input
4 ~ 20mA
Mfr
Voltage - Load
90 V ~ 280 V
Series
Load Current
25 A
Packaging
Bulk
Termination Style
Screw Terminal
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C