HAA14QM24
DigiKey Part Number
1864-2482-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HAA14QM24
Description
RELAY TIME DELAY 100HR 8A 250V
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
On-Delay Time Delay Relay 4PDT (4 Form C) 0.1 Sec ~ 100 Hrs Delay 8A @ 250VAC Socketable
Category
Circuit
4PDT (4 Form C)
Manufacturer
Carlo Gavazzi Inc.
Delay Time
0.1 Sec ~ 100 Hrs
Series
Contact Rating @ Voltage
8A @ 250VAC
Packaging
Box
Voltage - Supply
24 ~ 240VAC/DC
Part Status
Active
Termination Style
Plug In, 14 Pin