Image for CC1-B0-24-250-34A-D is not available
CC1-B0-24-250-34A-D
DigiKey Part Number
432-CC1-B0-24-250-34A-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1-B0-24-250-34A-D
Description
CIRCUIT BREAKER
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Magnetic (Hydraulic Delay) 500mA 250 V AC 150 V DC Rocker Panel Mount
EDA/CAD Models
CC1-B0-24-250-34A-D Models
Category
Current Rating (Amps)
500mA
Manufacturer
Carling Technologies
Voltage Rating - AC
250 V
Series
Voltage Rating - DC
150 V