GMC21CG680J200NT
DigiKey Part Number
4713-GMC21CG680J200NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMC21CG680J200NTCT-ND - Cut Tape (CT)
4713-GMC21CG680J200NTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMC21CG680J200NT
Description
CAP0805 COG 68PF 5% 200V
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)