FBU565032T-271Y-S
DigiKey Part Number
4713-FBU565032T-271Y-STR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-FBU565032T-271Y-SCT-ND - Cut Tape (CT)
4713-FBU565032T-271Y-SDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FBU565032T-271Y-S
Description
FERRITE BEAD 270 OHM 2220 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
270 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 2220 (5750 Metric) 4A 35mOhm
Category
Current Rating (Max)
4A
Manufacturer
Cal-Chip Electronics, Inc.
DC Resistance (DCR) (Max)
35mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.136" (3.45mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)
Impedance @ Frequency
270 Ohms @ 100 MHz