TPAN0220F10R0K9 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 4506-TPAN0220F10R0K9-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TPAN0220F10R0K9 |
Description | RES 10 OHMS 50W 1% TO220 |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 Ohms ±1% 50W Through Hole Resistor TO-220-2 Non-Inductive Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TPAN0220F10R0K9 Models |
Category | Features Non-Inductive |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Packaging Tube | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package TO-220 |
Resistance | Size / Dimension 0.398" L x 0.177" W (10.10mm x 4.50mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.772" (19.60mm) |