SRR4828A-151M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRR4828A-151M |
Description | FIXED IND 150UH 600MA 860 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 150 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 600 mA 860mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRR4828A-151M Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 860mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 7MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 150°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.189" L x 0.189" W (4.80mm x 4.80mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 280mA | Base Product Number |