SRR4828A-151M
DigiKey Part Number
SRR4828A-151MTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRR4828A-151MCT-ND - Cut Tape (CT)
SRR4828A-151MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRR4828A-151M
Description
FIXED IND 150UH 600MA 860 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 600 mA 860mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SRR4828A-151M Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
860mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
7MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.189" L x 0.189" W (4.80mm x 4.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
280mA