SRR4828A-100M
DigiKey Part Number
SRR4828A-100MTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRR4828A-100MCT-ND - Cut Tape (CT)
SRR4828A-100MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRR4828A-100M
Description
FIXED IND 10UH 2.3A 100 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.3 A 100mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
SRR4828A-100M Models
DC Resistance (DCR)
100mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
30MHz
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.189" L x 0.189" W (4.80mm x 4.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
1.1A