SRP1770TA-3R3M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRP1770TA-3R3M |
Description | FIXED IND 3.3UH 28A 3.9 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 28 A 3.9mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRP1770TA-3R3M Models |
Category | DC Resistance (DCR) 3.9mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 20 @ 100kHz |
Series | Frequency - Self Resonant 17MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 150°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.665" L x 0.665" W (16.90mm x 16.90mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 45A | Base Product Number |