SRF4532TA-901Y
DigiKey Part Number
118-SRF4532TA-901YTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRF4532TA-901YCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRF4532TA-901YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF4532TA-901Y
Description
CMC 3.2UH 900 OHM 2.3A SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.2 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 900 Ohms @ 100 MHz 2.3A DCR 70mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
70mOhm
Manufacturer
Bourns Inc.
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.118" (3.00mm)
Impedance @ Frequency
900 Ohms @ 100 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Inductance @ Frequency
3.2 µH @ 100 kHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
2.3A