SRF4530A-101YH
DigiKey Part Number
118-SRF4530A-101YHTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRF4530A-101YHCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRF4530A-101YHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF4530A-101YH
Description
CMC 100UH 200MA 2LN 7.5KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 7.5 kOhms @ 10 MHz 200mA DCR 1.5Ohm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.5Ohm
Manufacturer
Bourns Inc.
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
2
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Impedance @ Frequency
7.5 kOhms @ 10 MHz
Height (Max)
0.118" (3.00mm)
Inductance @ Frequency
100 µH @ 100 kHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Current Rating (Max)
200mA