SDR1307-222KL
DigiKey Part Number
SDR1307-222KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDR1307-222KL
Description
FIXED IND 2.2MH SURFACE MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 mH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor Nonstandard
EDA/CAD Models
SDR1307-222KL Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Material - Core
Height - Seated (Max)
0.287" (7.30mm)
Inductance
Base Product Number
Tolerance
±10%