CW160808-22NJ | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CW160808-22NJ |
Description | FIXED IND 22NH 700MA 190 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 700 mA 190mOhm 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CW160808-22NJ Models |
Category | DC Resistance (DCR) 190mOhm |
Mfr | Q @ Freq 35 @ 250MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 3GHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 250 MHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 0603 (1608 Metric) |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.065" L x 0.041" W (1.65mm x 1.05mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |