CRL2010-FW-R390ELF
DigiKey Part Number
118-CRL2010-FW-R390ELFTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CRL2010-FW-R390ELFCT-ND - Cut Tape (CT)
118-CRL2010-FW-R390ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRL2010-FW-R390ELF
Description
RES 0.39 OHM 1% 3/4W 2010
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
390 mOhms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CRL2010-FW-R390ELF Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Supplier Device Package
Part Status
Active
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)