CM453232-2R2KL
DigiKey Part Number
CM453232-2R2KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
CM453232-2R2KLCT-ND - Cut Tape (CT)
CM453232-2R2KLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM453232-2R2KL
Description
FIXED IND 2.2UH 380MA 700 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 380 mA 700mOhm Max 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CM453232-2R2KL Models
Category
DC Resistance (DCR)
700mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
50 @ 7.96MHz
Series
Frequency - Self Resonant
55MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
7.96 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1812
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)