4820P-T01-333LF
DigiKey Part Number
4820P-T01-333LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4820P-T01-333LF
Description
RES ARRAY 10 RES 33K OHM 20SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33k Ohm ±2% 160mW Power Per Element Isolated 10 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 20-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
4820P-T01-333LF Models
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Manufacturer
Bourns Inc.
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Grade
Automotive
Packaging
Tube
Qualification
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Isolated
Package / Case
20-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Resistance (Ohms)
33k
Supplier Device Package
20-SOM
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.540" L x 0.220" W (13.72mm x 5.59mm)
Number of Resistors
10
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)
Number of Pins
20
Base Product Number
Power Per Element
160mW