4816P-T02-123 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
12k Ohm ±2% 80mW Power Per Element Bussed 15 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
16 SOIC
4816P-T02-123
DigiKey Part Number
4816P-2-123-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4816P-T02-123
Description
RES ARRAY 15 RES 12K OHM 16SOIC
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
4816P-T02-123 Models
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tube
Circuit Type
Bussed
Package / Case
16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Resistance (Ohms)
12k
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Number of Resistors
15
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)
Power Per Element
80mW