4606X-101-683LF
DigiKey Part Number
118-4606X-101-683LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4606X-101-683LF
Description
RES ARRAY 5 RES 68K OHM 6SIP
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 5 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 6-SIP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
4606X-101-683LF Models
Category
Power Per Element
200mW
Manufacturer
Bourns Inc.
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
6-SIP
Circuit Type
Bussed
Supplier Device Package
6-SIP
Resistance (Ohms)
68k
Size / Dimension
0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)