3684S-1-104L
DigiKey Part Number
3684S-1-104L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3684S-1-104L
Description
VALUE DISPLAY POT 100K 2W PNL MT
Detailed Description
100 kOhms 2 W 4.0 Character Panel Mount Value Display Potentiometer
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
3684S-1-104L Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Tolerance
±3%
Number of Characters
4.0
Size / Dimension
Square - 1.870" L x 0.930" W x 1.050" H (47.50mm x 23.62mm x 26.67mm)
Resistance
100 kOhms
Power (Watts)
2 W