3296W-1-104A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 712
Datasheet
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 997
Datasheet
In Stock: 10,332
In Stock: 0
In Stock: 255
100 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 25.0 Turn Top Adjustment
3296W-1-104A
DigiKey Part Number
3296W-1-104A-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3296W-1-104A
Description
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN TOP
Detailed Description
EDA/CAD Models
3296W-1-104A Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Resistance
100 kOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Size / Dimension
Rectangular - 0.375" x 0.190" Face (9.53mm x 4.83mm)
Tolerance
±10%