SDI200-12-U9-P51 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Tri-Mag, LLC
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Tri-Mag, LLC
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 6
Phihong USA
In Stock: 125
Image for SDI200-12-U9-P51 is not available
SDI200-12-U9-P51
DigiKey Part Number
179-SDI200-12-U9-P51-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDI200-12-U9-P51
Description
AC-DC, 12 VDC, 16 A, SW, C14 DES
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12V 192 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord Input
Category
Power (Watts)
192 W
Manufacturer
Bel Power Solutions
No Load Power Consumption
150mW
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Box
Efficiency
Level VI
Part Status
Active
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Region Utilized
International
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Form
Desktop (Class I)
Cord Length
47" (1.20m)
Input Type
Cord
Input Connector
IEC 320-C14
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
7.21" L x 3.19" W x 1.67" H (183.2mm x 81.0mm x 42.3mm)
Voltage - Output
12V
Approval Agency
CE, cULus, FCC, PSE, UKCA
Current - Output (Max)
16A