SLLP23-560P55
DigiKey Part Number
2170-SLLP23-560P55-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLLP23-560P55
Description
EZ-SCREEN LS, PAIR; RESOLUTION:
Detailed Description
Light Curtain 23mm Finger/Hand
Category
Detection Capability
23mm
Protective Height
560mm
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Protection
Finger/Hand
Voltage - Supply
24VDC