SLLCP23-560
DigiKey Part Number
2170-SLLCP23-560-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLLCP23-560
Description
LIGHT CURTAIN FINGER/HAND 23MM
Detailed Description
Light Curtain 23mm Finger/Hand Blanking
Category
Protective Height
560mm
Series
Features
Blanking
Packaging
Box
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Protection
Finger/Hand
Voltage - Supply
24VDC
Detection Capability
23mm