SLLCP14-560P88
DigiKey Part Number
2170-SLLCP14-560P88-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLLCP14-560P88
Description
LIGHT CURTAIN FINGER 14MM
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 14mm Finger Blanking
Category
Protective Height
560mm
Series
Features
Blanking
Packaging
Box
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Protection
Finger
Voltage - Supply
24VDC
Detection Capability
14mm