QCM50-K1D60-Q8-4
DigiKey Part Number
2170-QCM50-K1D60-Q8-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QCM50-K1D60-Q8-4
Description
COLOR SENSOR NPN/PNP MODULE
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Color Sensor Module
Category
Voltage - Supply
18 V ~ 30 V
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Current - Supply (Max)
60mA
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C