AT-K-26-8-B/100
DigiKey Part Number
A0082R-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT-K-26-8-B/100
Description
CABLE MOD FLAT 8COND BLACK 100'
Detailed Description
8 Conductor Modular Straight Cable Black 100' (30.5m)
Packaging
Bulk
Cable Width
0.346" (8.80mm)
Cable Height
0.097" (2.46mm)
Cable Type
Straight
Shielding
Unshielded
Number of Conductors
8
Voltage
30 V
Length
100' (30.5m)
Conductor Material
Copper, Bare
Jacket Color
Black
Base Product Number
Wire Gauge
26 AWG