AT-K-26-4-W/500
DigiKey Part Number
A0041R-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT-K-26-4-W/500
Description
CABLE MOD FLAT 4COND WHT 500'
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Conductor Modular Straight Cable White 500' (152.40m)
Category
Wire Gauge
26 AWG
Manufacturer
Assmann WSW Components
Conductor Strand
7/0.0063"
Packaging
Spool
Jacket (Insulation) Material
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Part Status
Active
Cable Width
0.189" (4.80mm)
Cable Type
Straight
Cable Height
0.097" (2.46mm)