Image for QRM85BXXHG24E is not available
QRM85BXXHG24E
DigiKey Part Number
679-QRM85BXXHG24E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QRM85BXXHG24E
Description
LED PNL IND GREEN DIFF 5MM LEADS
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Green Diffused 60° 24V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Voltage
24V
Manufacturer
APEM Inc.
Current
20mA
Series
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Bulk
Panel Cutout Dimensions
0.32" (8.00mm)
Part Status
Active
Lens Size
5mm, T-1 3/4
Type
LED
Lens Style
Round with Flat Top
Lamp Color
Green
Millicandela Rating
300mcd
Lens Color
Green
Viewing Angle
60°
Lens Transparency
Diffused
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)