Q6R3BXXW12E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
APEM Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
APEM Inc.
In Stock: 0
Datasheet
LED Panel Indicator White Diffused 100° 12V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Q6R3BXXW12E
DigiKey Part Number
679-2685-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q6R3BXXW12E
Description
LED PNL IND WHITE DIFF 3MM LEADS
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current
20mA
Manufacturer
Panel Cutout Shape
Round
Series
Panel Cutout Dimensions
0.24" (6.10mm)
Packaging
Bag
Lens Size
3mm, T-1
Part Status
Active
Lens Style
Round with Domed Top
Type
LED
Millicandela Rating
1200mcd
Lamp Color
White
Viewing Angle
100°
Lens Color
White
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Lens Transparency
Diffused
Ingress Protection
IP67
Ratings
DC
Base Product Number
Voltage
12V