Q6F3BXXR12E
DigiKey Part Number
679-2735-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q6F3BXXR12E
Description
LED PNL IND RED DIFF 3MM LEADS
Detailed Description
LED Panel Indicator Red Diffused 100° 12V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
Q6F3BXXR12E Models
Category
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.24" (6.10mm)
Lens Size
3mm, T-1
Millicandela Rating
10mcd
Lamp Color
Red
Lens Color
Red
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Voltage
12V