SRFI028-100
DigiKey Part Number
627-SRFI028-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRFI028-100
Description
INCA 433MHZ ANTENNA - 100MM CABL
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM PCB Trace U.FL (UMCC), I-PEX MHF Adhesive
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Antenova
VSWR
1.6
Series
Return Loss
-11dB
Packaging
Bulk
Gain
2.8dBi
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
General ISM
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
433MHz
Height (Max)
0.006" (0.15mm)
Frequency Range
432MHz ~ 434MHz