SP-68X37-4-DK | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 4355-SP-68X37-4-DK-ND |
Manufacturer | AMX Solar |
Manufacturer Product Number | SP-68X37-4-DK |
Description | POLYCR SOLAR PNL 5V 370MW 4PK - |
Manufacturer Standard Lead Time | 1 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Polycrystalline Solar Cell 370 mW 6.27 V |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage @ Pmpp 5.28 V |
Manufacturer AMX Solar | Current - Short Circuit (Isc) 75 mA |
Series | Type Polycrystalline |
Packaging Retail Package | Voltage - Open Circuit 6.27 V |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 90°C |
Power (Watts) - Max 370 mW | Size / Dimension 2.677" L x 1.456" W x 0.079" H (68.00mm x 37.00mm x 2.00mm) |
Current @ Pmpp 69.3 mA |