Image for 175107-R2-24.00 is not available
175107-R2-24.00
DigiKey Part Number
175107-R2-24.00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
175107-R2-24.00
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 24"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type Hand Formable .141 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
N-Type Plug, Right Angle
Manufacturer
Amphenol RF
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Bulk
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Length
24.00" (609.60mm)
Style
N-Type to N-Type
Cable Type
Hand Formable .141
1st Connector
N-Type Jack
Overall Impedance
50 Ohms